Мова викладання в курсі – російська. Незабаром буде доступна українська версія цього курсу.
Відеозаписи лекцій без зворотного зв’язку та участі викладача. Ви отримаєте доступ до матеріалів одразу після оплати.
Серверне програмування на JavaScript
Еволюція JavaScript з кожним роком дає можливість для веб-розробників створювати велику кількість нових технологій та інноваційних додатків. Один із найцікавіших і найпопулярніших інструментів для створення легко масштабованих мережевих додатків є Node.js – це серверна реалізація мови програмування JavaScript, що базується на рушії V8.
Node.js був створений Раяном Далем (Ryan Dahl), розвитком проекту зараз займається компанія Joyent, великий провайдер хмарних обчислень у США. Серверне середовище Node.js складається з 80% коду C/C (ядро) і 20% JavaScript API. Також застосовуються основні принципи та специфікації CommonJS.
Цей курс створений для тих, хто вже добре знає і використовує JavaScript на клієнті та хоче навчитися програмувати на JavaScript на стороні сервера.
Чого Ви навчитеся
– Створювати консольні утиліти на Node.js;
– Створювати веб-сервіси за допомогою популярного фреймворка Express.js;
– Застосовувати шаблонізатори для розділення коду й оформлення інтерфейсу в проєкті;
– Створювати й використовувати різні REST API;
– Використовувати в програмі веб-сокети за допомогою socket.io.
Урок 1. Знайомство з Node.js
Знайомство з Node.js; сильні та слабкі сторони Node.js; встановлення Node.js за допомогою nvm; менеджер процесів pm2; приклад: “Hello, world!”.
Урок 2. Консольні програми
Стандартні бібліотеки та функції Node.js; консольні програми на Node.js, приклад: “Hello, {name}!”; обробка аргументів під час запуску; робота зі змінними оточення; приклад: “Hello, {env}!”; менеджер пакетів npm; корисні бібліотеки: Sugar, Underscore, Async.
Урок 3. Робота з мережевими запитами
Принципи обробки вхідних веб-запитів; вихідні запити за допомогою request; приклад: програма-перекладач (за допомогою Google Translate).
Урок 4. Фреймворк Express
Знайомство з фреймворком Express.js; знайомство з шаблонізатором Handlebars; приклад: програма-перекладач v2 з інтерфейсом на HTML CSS.
Урок 5. Робота з MySQL
Робота з MySQL за допомогою Node-MySQL; створення та використання модулів; приклад: створення TODO-додатку (основа – введення та відображення пунктів).
Урок 6. Аутентифікація та авторизація
Продовження розробки TODO-додатку: редагування і видалення пунктів, робота з cookies і сесіями, авторизація за допомогою Passport.js.
Урок 7. REST API
Створення та використання кросдоменних API за допомогою REST API CORS; створення REST API за допомогою restify; приклад: імпорт/експорт TODO-листа у форматі JSON; використання REST API за допомогою restify; приклад: пошук індексу через Google Maps.
Урок 8. WebSockets
Робота з WebSockets через socket.io; приклад: найпростіша чат-кімната; професійний хостинг для Node.js; як налаштувати VDS; як використовувати PAAS; корисні сайти та інструменти.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.