Мова викладання в курсі – російська. Незабаром буде доступна українська версія цього курсу.
Відеозаписи лекцій без зворотного зв’язку та участі викладача. Ви отримаєте доступ до матеріалів одразу після оплати.
Організація пасіки, правила бджільництва, інвентар.
Перший відеофільм курсу в готовому вигляді дає детальну інформацію про всі тонкощі організації бджільницької діяльності. Незнання або нехтування правилами бджільництва може призвести до небажаних наслідків.
Бджола, матка, трутень.
На нашій планеті понад мільйон видів комах, з них понад 20000 різновидів бджіл. Найбільшу цінність для людини представляє бджола медоносна. Важко знайти повнішу й докладнішу інформацію про бджолу, матку, трутня. Якщо порівняти бджільництво з грою, то інформація, яка послужила основою цього фільму – правила гри. Не знаючи правил, важко домогтися позитивного результату. Другий фільм відеокурсу відповідає на запитання про те, що є первинним: матка, що вийшла з яйця, чи яйце, що вийшло з матки.
Ловля роїв.
Мати бджіл – ще не означає мати мед. З іншого боку, можна і не мати бджіл, але отримати хороший мед. Третій диск відеокурсу містить унікальний, фактично секретний матеріал. Показано все: починаючи від будівництва пастки, її оснащення до зняття прищеплених роїв. Разом з автором фільму ви оберете оптимальне місце для встановлення пастки, надійно її встановите, зловите рої, і дізнаєтеся, як можуть допомогти в цьому сучасні інформаційні технології. Ловля роїв – найсильніший спосіб придбання необмеженої кількості бджолиних сімей без матеріальних витрат. Якщо ви спробуєте, хоча б раз перевірити результативність рекомендацій з ловлі роїв – вас ніщо більше не зупинить.
Роїння, робота з роями.
Роїння – це природний спосіб розмноження бджолиних сімей. З одного боку, це один із найзагадковіших, найскладніших інстинктів бджіл, а з іншого – досвідчений бджоляр легко керує процесом роїння, грамотно використовуючи його позитивні сторони. Автор фільму стверджує, що роїння – це не тільки інстинкт до розмноження, а й спосіб захисту бджіл від грубих помилок бджоляра. Це самооборона бджолиних сімей від безграмотних дій або бездіяльності. Безграмотний бджоляр може залишитися з варіантом “ні бджіл, ні меду”. Четвертий фільм серії наочно показує причини роїння, перші ознаки, можливі варіанти розвитку процесу роїння, методику роботи з роями.
Сезонні роботи на пасіці. Частина 1.
Діяльність бджоляра на пасіці має сезонний характер. Весна – найважчий період у житті бджіл і найвідповідальніший період для бджоляра. Виставка бджолиних сімей після зимівлі, перші огляди, перші роботи – все спрямовано на позитивне співвідношення бджіл, що відмирають і народжуються, на максимальний розвиток сімей до головного медозбору. Унікальний матеріал з аналізу загиблих у зимовий період сімей дасть вам змогу самостійно визначити причину загибелі бджіл. П’ятий фільм відеокурсу докладно показує весняні та літні клопоти бджоляра.
Сезонні роботи на пасіці. Частина 2.
Якщо весна найвідповідальніший період для бджоляра, то осінь і зима – це іспит на його зрілість. З одного боку бджоли й самі готуються до зимівлі: відбуваються зміни внутрішніх органів бджоли аж до клітинного рівня; змінюється робота залоз; перебудовується система дихання, травлення; в організмі накопичуються білкові речовини, жири, глікоген; формується клуб. З іншого боку, бджоляр має виконати цілу низку важливих заходів і допомогти бджолам успішно перезимувати. Шостий фільм відеокурсу детально показує заходи на пасіці в осінньо-зимовий період.
Будівництво вулика. Розвиток сім’ї Відеопасіка.
Людство займається бджільництвом кілька тисяч років. А ось вулики сучасної конструкції з’явилися близько 200 років тому. Нині існує близько 500 варіантів конструкцій. Здавалося б, куди більше? Але бджолярі продовжують боротьбу за продуктивність своєї діяльності, адже від конструкції вулика багато в чому вона і залежить. Автор відеокурсу ділиться своїми знахідками в конструкції вулика, наочно показує його складання з підручного матеріалу, використовуючи при цьому лише ножівку і молоток. Унікальність вулика в простоті конструкції, в простоті обслуговування, в медоємності. Вулик “Відеопасіка” добре тримає тепло в зимовий час, добре захищає від спеки в літній час, а головне – він практично нічого не коштує. У щойно збудований вулик садять рій, і він на ваших очах розвивається до сильної сім’ї, давши бджоляру до осені понад 50 кг меду.
Спостереження за сім’єю в прозорому вулику.
Мрія багатьох бджолярів – поспостерігати за життям бджіл всередині вулика, не розкриваючи його. Восьма частина відеокурсу містить спостереження за бджолиною сім’єю в прозорому вулику. Розвиток сім’ї відбувається на ваших очах. На ваших очах тривають роботи бджіл усередині вулика, детально видно роботи самого бджоляра з докладними коментарями про необхідність їх проведення. Спостереження проводяться не тільки вдень, а й вночі. Тут же даються рекомендації щодо конструкції такого вулика, і кожен охочий може повторити його у себе на пасіці.
Кочівля, медоноси.
Ми можемо багато говорити про фактори успішного заняття бджільництвом, маючи на увазі досвід бджоляра, кількість сильних сімей, погоду, конструкцію вуликів тощо, але за умови слабкої медоносної бази, за стаціонарного знаходження пасіки – заняття бджільництвом втрачає економічний сенс. Автор фільму переконливо доводить, що кочівля має бути традиційною. Дев’ятий фільм відеокурсу містить детальну інформацію про основні медоноси; про вплив температури, вологості повітря, вітру, ґрунту на ступінь виділення нектару. У фільмі даються рекомендації бджолярам під час перевезення сімей, розглядається технологія запарювання, обґрунтовується вибір місця пасіки для головного медозбору.
Продукти бджільництва. Джерела доходу.
У природі в чистому вигляді продуктів бджільництва немає. Вони унікальні і є тільки у бджолярів. Усі продукти бджільництва поєднують у собі найвищі якості або продуктів харчування, або профілактичних засобів від багатьох хвороб і недуг. А мед, наприклад, і те й інше. Навіть повітря, що виходить із вулика, автор фільму вважає продуктом бджільництва, який благотворно впливає на органи дихання людини. Головний продукт, звісно, – здоров’я, задоволення і задоволення від заняття бджільництвом. Що стосується джерел доходу, вони численні: реалізація меду, прополісу, маточного молочка, воску, продаж бджолиних сімей. Автор підкреслює, що за вмілого укладання договору на запилення з сільськогосподарськими компаніями, можна збільшити дохід пасіки в кілька разів.
1 відгук для Курс Бджільництво
Відгуків немає, поки що.